A+ A A-

Dentální implantologie, špičkové zubní implantáty

Informace o zubních implantátechPéče o zubní implantátyKvalita života se zubními implantáty

Zuby patří k nejdůležitějším faktorům, které mají velký vliv na kvalitu našeho života. Krásný úsměv, účinné žvýkání a jasná řeč ovlivňují fyzický a psychologický stav člověka. S touhou mít zdravý chrup přímo souvisí rozvoj poměrně nového směru zubního lékařství, dentální implantologie.

Zubní implantace je v současné době zcela běžným zákrokem. Od prvních, základních výzkumných prací doktora Branemarka uplynulo pouhých 40 let, a přesto se již tento směr stomatologie stal součástí práce téměř každého zubního chirurga. Desítky let experimentů a bádání, tisíce publikací v odborných časopisech a neustálý vývoj technologií zajistily dnešní možnosti dentální implantologie. Implantace je optimálním řešením v případě ztráty jednoho, několika nebo všech zubů. V každé situaci je možné zvolit optimální implantát podle typu, formy a rozměru defektu i finančních možností pacienta.

Dentální implantáty od předních výrobců

Naše dentální klinika používá špičkové zubní implantáty od světoznámých výrobců: Alpha-Bio (Izrael), Straumann (Švýcarsko), Nobel Biocare (Švédsko). Od července 2014 nabízíme naším pacientům i spolupracujícím zubním ordinacím spolehlivé a cenově příznivé švýcarské implantáty Camlog a Conelog.

Alpha-BioTec

Zubní implantáty Alpha-Bio Tec

Zubní implantáty Alpha-Bio TEC (Izrael) spojují ty nejlepší charakteristiky různých systémů implantátů a nabízejí ideální poměr cena/kvalita.
Jedná se o extrémně pevný, odolný a vysoce biokompatibilní materiál (titan typu TI-6AI-4V ELI). Perfektní kvalita zubních implantátů Alpha-Bio je potvrzena četnými výzkumnými pracemi a mnohaletými klinickými zkušenostmi.

Implantát Alpha-Bio SPI

Firma Alpha-Bio vyrábí řadu typů spolehlivých a osvědčených implantátů, mezi nimiž je „vlajkovým“ modelem spirálový Alpha-Bio SPI. Unikátní konstrukce jeho závitů zajišťuje výjimečnou stabilitu v kosti, což je důležité zejména v případě provedení implantace ihned po extrakci zubu, při nedostatku kosti nebo okamžitém zatížení. Speciální pórovitý povrch implantátů přispívá k adhezi kostních buněk a dokonalé integraci v kostní tkáni.
Zvláštní důraz se klade na funkčnost a estetiku zubních náhrad zhotovených na implantátech Alpha-Bio. Konstrukce může být cementovaná, šroubovaná nebo snímatelná. Dokonalou estetiku získáme použitím bílých zirkonových pilířů v kombinaci s celokeramickými korunkami.

Zubní implantáty Straumann

Švýcarská společnost Straumann je světovým lídrem v zubní implantologii a regeneraci ústní tkáně. Ve svém oboru určuje krok a její zubní implantáty patří ve světě k nejpoužívanějším. Straumann jako průkopník mnoha z nejvlivnějších technologií v tomto oboru neustále inovuje a vylepšuje své produkty a postupy.

Straumann - spolehlivost a kvalita

Simply doing more (Jednoduše děláme více)" je vůdčí zásada, jež charakterizuje způsob, jakým firma přistupuje ke svým produktům,
a zároveň vyjadřuje důležitost, která je přikládána každodenním službám pro odborníky i pacienty. Díky tomuto principu nabízí firma Straumann kvalitní řešení, která stomatologům umožňují poskytovat pacientům tu nejlepší možnou péči. Realizace politiky kvality je zajištěna integrovaným systémem jejího řízení, který je v souladu s legislativou a nařízeními týkajícími se lékařské technologie, včetně nejpřísnějších současných norem.
Každý komponent Straumann® Dental Implant System® je řemeslně zpracován podle standardů nejvyšší kvality a zajišťuje dlouhodobou bezpečnost a spolehlivost.

Biocare

Nobel Biocare

Švédsko-americká korporace Nobel Biocare je jedním z lídrů na trhu zubních implantátů a nabízí řešení i ve velmi složitých situacích. Byla založena před více než 30 lety doktorem Branemarkem, zakladatelem dentální implantologie a moderních zubních náhrad. Nobel Biocare oficiálně spolupracuje s více než 50 akademickými institucemi a 600 nezávislými vědci z celého světa. Zubní implantáty vyrábí z biokompatibilního titanu a pilíře z titanu a keramických materiálů. Tyto implantáty mají různou povrchovou úpravu z titanu či hydroxyapatitu. Specialisty firmy byl vytvořen jedinečný biokompatibilní povrch TiUnite® pro spojení s kostí, který zajišťuje rychlou osteointegraci a vhojení implantátu. K know-how Nobel Biocare také patří technologie Immediate Function™, Soft Tissue Integration™ a systém Procera®.
NobelBiocare nabízí široké spektrum řešení a individualizaci práce pomocí kombinací různých typů implantátů, nástavců (abatmentů) a protetických konstrukcí.

Tato společnost zavedla jako první technologii NobelGuide - vložení implantátu bez řezu pomocí individuálních šablon, zhotovených na základě údajů tomografického vyšetření. Mezi výhody takové operace patří:

  • maximální pohodlí,
  • okamžitá funkce – pacient má nové zuby ihned po operaci,
  • minimální invazivnost díky „flapless“ chirurgii, malé až nulové pooperační obtíže,
  • méně návštěv v ordinaci, kratší čas strávený na křesle.

Desetiletá záruka na všechny zubní implantáty Nobel je svědectvím zodpovědného přístupu a péče firmy o pacienty.

Kdy je možná zubní implantace?

Indikace pro implantologické řešení se v poslední době velmi rozšířily. Vývoj materiálů a technologie výroby zubních implantátů současně se shromážděním klinických údajů dovolují provést podobný zákrok například ihned po extrakci zubu nebo v případě malého objemu kosti. Běžná je rovněž kompletní jednorázová implantace se zhotovením korunky nebo můstku tentýž den.
Určitou podmínkou pro zavedení „umělého zubního kořene“ je dostatek kosti v místě implantace. Případný deficit lze nicméně snadno vyřešit pomocí osteoplastiky. Existuje široký výběr způsobů zvětšení objemu kosti – tzv. sinuslifting, řízená tkáňová regenerace, transplantace kostních štěpů apod. Konkrétní postup volíme vždy individuálně.
Parodontitida rovněž není kontraindikací, je-li pod kontrolou hygiena. Ústní dutina musí být před zákrokem samozřejmě sanována, a to nejenom z hlediska zubního kamene, ale také kazu a okolozubních zánětlivých onemocnění.
V naši ordinaci vám rádi poskytneme komplexní služby pro přípravu ústní dutiny na implantologické ošetření. Před plánovanou implantací provádíme vždy celkové vyšetření a nabízíme zpravidla několik možných variant léčebného plánu.

Jak se provádí implantace?

Dentální implantace začíná komplexním vyšetřením pacienta: vyplněním otazníku, klinickým a rentgenologický vyšetřením, analýzou krve.
Na základě získaných údajů posoudíme, zda je možné implantovat a za jakých podmínek. Současně se zpracovává přesný léčebný plán od přípravy dutiny ústní k zákroku po zhotovení definitivních protetických konstrukcí nesených implantáty.
Zákrok probíhá zcela bezbolestně v lokální anestezii nebo v kombinaci lokální anestezie s analgosedací. Vlastní výkon se provádí v několika krocích: nejdříve je obnažena kostní tkáň, do níž má být implantát vložen, a podle jeho rozměrů a tvaru se pro něj zhotoví kostní lůžko. Po vložení implantátu se operační rána zašije. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 30 minut.
V naší ordinaci se používají i moderní způsoby zavedení implantátu bez použití skalpelu.

Běžné metody a jejich nevýhody

Chybějící vlastní zuby byly dříve často nahrazovány umělými korunkami, můstky nebo snímatelnými částečnými či totálními zubními náhradami. U některých z těchto forem ošetření je zapotřebí obětovat vedlejší zdravé zuby, které se obrousí, a tak zajistí upevnění umělých náhrad. Přitom však není nahrazen vlastní kořen, což znamená zvýšenou zátěž zbývajících zubů. Prázdný prostor v čelisti zůstane nevyplněn, tím dojde ke stažení kosti a během následujících let ke ztrátě původní kostní masy, tzv. atrofii.
Standardní snímatelné zubní náhrady svými kotevními prvky zatěžují zbývající zuby, k nimž jsou upevňovány, a přispívají k jejich předčasné ztrátě. Kvůli tlaku těchto náhrad na sliznici postupně vzniká atrofie kostní tkáně pod ní. Snížené pohodlí při používání a funkčnost snímatelných náhrad také mnohým pacientům nevyhovují. Zubní protéza musí být pravidelně korigována během návštěv lékaře a často vede u pacientů k vyhýbání se sociálním kontaktům a ztrátě sebedůvěry.

karty Úhradu za ošetření můžete platit platební kartou.
Volný přístup k WI-FI.

Kontakt

Login

Register

User Registration
or Zrušit
Google +