Analgosedace a lokální anestezie

Lokální anestezie

V zubní ordinaci Kvalident používáme moderní osvědčená lokální anestetika poslední generace, ze kterých lze vybrat ty nejvhodnější i pro seniory, těhotné ženy, děti a osoby s chronickými onemocněními.

Jednou z našich hlavních priorit je pohodlí a komfort pacienta, a proto jsme integrovali počítačem řízenou anestezii WAND do naší lékařské praxe. Jedná se v podstatě o ruční nástroj podobný peru aplikující lokální anestezii.

Patentovaný systém STA (Single Tooth Anesthesia) je založen na počítačem řízené aplikaci lokální anestezie. Tento systém výrazně vylepšuje a zpříjemňuje proces aplikace injekce jak pro pacienta, tak pro lékaře.

Analgosedace rajským plynem

Pokud vás přesto trápí strach ze zubaře, není třeba se za to stydět. Obvykle je to způsobeno předchozími negativními zkušenostmi. Jakýkoliv výkon (od dentální hygieny po implantaci) můžeme provést v analgosedaci nebo celkové anestezii.

Pro uvolnění a zbavení strachu používáme bezpečné inhalační analgetikum rajský plyn, který má potřebný rychlý nástup a ústup účinku. Po 15 minutách může pacient odejít z ordinace a po 30 minutách řídit automobil.

Celková anestezie a nitrožilní analgosedace

Celková anestezie je cíleně navozená ztráta vnímání veškerého čití (dotyk, bolest, teplo, chlad). Cílem celkové anestezie je vyřadit vědomí pacienta, zajistit bezbolestnost operace a zabezpečit vhodné operační podmínky (svalová relaxace, nehybnost operačního pole).

Na naši klinice je možné provedení zákroků v celkové anestezii nebo za použitím nitrožilní analgosedace. Je to vhodné obzvláště pro pacienty s fobií, hendikepem a také pro děti, které nespolupracují při běžném ošetření. Procedury provádí zkušený certifikovaný anesteziolog.