Analgosedace a lokální anestezie

Lokální anestezie

V zubní ordinaci Kvalident používáme moderní osvědčená lokální anestetika poslední generace, ze kterých lze vybrat ty nejvhodnější i pro seniory, těhotné ženy, děti a osoby s chronickými onemocněními.

Jednou z našich hlavních priorit je pohodlí a komfort pacienta, a proto jsme integrovali počítačem řízenou anestezii WAND do naší lékařské praxe. Jedná se v podstatě o ruční nástroj podobný peru aplikující lokální anestezii.

Patentovaný systém STA (Single Tooth Anesthesia) je založen na počítačem řízené aplikaci lokální anestezie. Tento systém výrazně vylepšuje a zpříjemňuje proces aplikace injekce jak pro pacienta, tak pro lékaře.

 

Analgosedace rajským plynem

Pokud vás přesto trápí strach ze zubaře, není třeba se za to stydět. Obvykle je to způsobeno předchozími negativními zkušenostmi. Jakýkoliv výkon (od dentální hygieny po implantaci) můžeme provést v analgosedaci nebo celkové anestezii.

Pro uvolnění a zbavení strachu používáme bezpečné inhalační analgetikum rajský plyn, který má potřebný rychlý nástup a ústup účinku. Po 15 minutách může pacient odejít z ordinace a po 30 minutách řídit automobil.

 

Nitrožilní analgosedace

Máte strach z ošetření u zubaře, ale potřebujete podstoupit zákrok? Nebo máte silný dávivý reflex, který brání úspěšnému ošetření u zubaře?

Pak je právě pro Vás nejlepší volbou ošetření v nitrožilní analgosedaci.

Jedná se o zákrok, při kterém zubní lékař spolupracuje s anesteziologem. Před samotným zubařským výkonem Vám anesteziolog aplikuje do žíly léky, které navozují zklidnění a tlumí bolest. Tím bude dosažen stav, který budete vnímat jako spánek – nebudete vnímat zákrok, který bude následně zubní lékař provádět, a nebudete samozřejmě cítit žádnou bolest. V případě, že máte silný dávivý reflex, bude tento reflex potlačen a zubní lékař zvládne provést potřebné ošetření.

Po výkonu je pak zapotřebí jen krátké (cca 30 min) probuzení, po kterém již můžete odejít domů. Je pouze potřeba mít s sebou doprovod další osoby.

Pro úplnost pak lze dodat, že se jedná se o zákrok zcela neškodný pro Vaše zdraví, který lze podstoupit i opakovaně.

 

Celková anestezie

Na naši klinice je možné provedení zákroků v celkové anestezii. Celková anestezie je cíleně navozená ztráta vnímání veškerého čití (dotyk, bolest, teplo, chlad). Cílem celkové anestezie je vyřadit vědomí pacienta, zajistit bezbolestnost operace a zabezpečit vhodné operační podmínky (svalová relaxace, nehybnost operačního pole).

Je to vhodné obzvláště pro pacienty s fobií, hendikepem a také pro děti, které nespolupracují při běžném ošetření. Procedury provádí zkušený certifikovaný anesteziolog.

 

V případě zájmu nás prosím kontaktujte pro bližší informace.